Sangre de Drago (Croton lechleri) - 100% surová přírodní pryskyřice - míza

 

Peruánský název Sangre de Drago nebo Sangre de Grado je u nás znám pod českým názvem Dračí krev. Croton lechleri je strom o průměru kmene cca 25 cm se světle šedou hladkou kůrou a bílými skvrnami, který dorůstá do výše až 20 m. Listy jsou 12-20 cm dlouhé a 5-14 cm široké, oboustranně plstnaté. Květenství je bohaté a dlouhé až 30 cm. Roste zejména v tropických částech peruánské Amazonie, ale i na úbočích And až do výšky 2000 m.n.m. a obsahuje tmavě rudou pryskyřici (mízu), připomínající krev, kterou domorodci užívají v tradiční medicíně po tisíce let, a to jak vnitřně tak i vně. Ve fytoterapii se mimo pryskyřice používá i kůra, větvičky a listy. Má silné účinky antivirové, antibakteriální, protiplísňové, antiseptické, antimykotické, hemostatické, protinádorové, protistresové a tonizující. Posiluje imunitní systém a napomáhá regeneraci organismu. Zastavuje krvácení, chrání před infekcí a urychluje regeneraci tkáně. Na poraněném místě vytváří ochrannou vrstvu, díky které se rána rychle hojí. Proto je velmi vhodná na různá poškození pokožky, rány, odřeniny, popáleniny nebo pokousání hmyzem. Je nenahraditelným pomocníkem v každé domácí lékárničce.

 

Doporučuje se užívat při:

- aftách

- AIDS

- anémii

- angíně

- bércových vředech

- bronchitidě

- cukrovce

- Cronhově chorobě

- dvanácterníku

- dýchacích obtížích

- hemoroidech

- horečce

- chrání žaludeční sliznici

- kapavce

- kašli

- kožních houbách a nemocech

- leukémii

- malárii

- nádorech, tumorech a novotvarech

- odřeninách a jiných poškozeních kůže

- otevřených ranách a pořezání

- oparech všeobecně

- pásových oparech

- plísních

- popáleninách

- posiluje imunitní systém a regeneraci organizmu

- průjmech

- psoriáze

- působí protivirově

- rakovině

- regeneruje poškozenou kůži

- stresu

- střevních vředech

- svrabu

- TBC

- trávicích problémech

- vaginální antiseptikum

- zánětu dásní a k výplachům po vytržení zubu

- zánětu jater

- zánětu tenkého i tlustého střeva

- zánětech všech možných druhů

- žaludečních potížích a bolestech

- žaludečních vředech

- žloutence A a B

 

Obsahuje:

Alkaloidy - taspin, betanin, flavolany - gallokatechin, katechin, epikatechin, epigallokatechin, proanthocyanidiny - katechinové, epikatechinové, gallokatechinové, galloepikatechinové, proanthocyanidiny oligomerické - solutaridin, alfa-kalakorin, SP-303, eterické oleje - borneol, kalamol, kamfen, eugenol, D-limonen, mircen, fenoly a jejich sloučeniny - kyselina galová, steroidy - sytosterol, sytostenon, katechiny, nenasycené mastné kyseliny, taniny, metylotymol, množství pigmentů.

 

Doporučené dávkování:

Vnitřní užití:

- Zpravidla se užívá 5 až 20 kapek pryskyřice denně rozmíchané v malém množství vody, šťávy nebo v jiném studeném nápoji.

- Intenzivní užívání, například při žaludečních potížích s vředy. Postupně, den po dni, zvyšovat dávky od jedné kapky až do dvaceti kapek denně. Od jednadvacátého dne užívat každý den dvacet kapek po dobu čtrnácti dní. Po ukončení čtrnáctidenního užívání začít sestupné dávkování od dvaceti kapek až po jednu kapku denně. Tím tato kúra končí.

Souhrnem

 1. až 20. den užíváme vzestupně od jedné až do dvaceti kapek denně

21. až 35. den užíváme dvacet kapek denně

36. až 55. den užíváme sestupně od dvaceti až k jedné kapce denně

- Při preventivní očistné kúře užíváme po dobu jednoho měsíce pět kapek denně.

- Výplachy úst a jiné omývání. 5 až10 kapek rozmícháme ve ¼ litru vody a poté ústa propláchneme nebo vykloktáme.

 

Vnější užití:

2 až 3x denně vtírat na postižené místo neředěnou pryskyřicí. Je vhodné postižené místo před aplikací pryskyřice dezinfikovat!

 

Skladování:

Skladujte v temnu v chladničce. Po otevření balení spotřebujte do 6 měsíců. Uchovávejte mimo dosah dětí!

 

Složení:

100% surová přírodní pryskyřice ze stromu Sangre de Drago (Croton lechleri). Všechny důležité účinné látky jsou zachovány v nejvyšším možném množství a kvalitě.

 

Upozornění:

Před použitím dobře protřepat obsah balení! Nemá schválené léčivé účinky, nejedná se o lék ani o potravinu!!! Neobsahuje žádná umělá barviva ani konzervační látky. Není určeno těhotným ženám, kojícím matkám a dětem do 3 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování! U citlivých osob se ve výjimečných případech mohou projevit alergické účinky.

 

Kontraindikace:

Protože v pryskyřici Sangre de Drago byla prokázána přítomnost látek s antibiotickými účinky, doporučuje se užívání po omezenou dobu a důsledné dodržování pravidelného dávkování.