Chía negra (Salvia hispanica) - sušené semeno RAW produkt

 

Salvia hispanica je přibližně půl metru vysoká rostlina s řapíkatými podlouhlými listy a modrofialovými květy podobným hroznům. Původem rostlina pochází z Mexika z oblasti Chiapas, kde byla tradiční potravinou Aztéků. V Peru se pěstuje v horských oblastech kolem města Cuzco, ve výškách kolem 3600 metrů nad mořem. Jako potravinový doplněk spadající do kategorie superpotravin, se užívají sušená semena, která jsou vejčitého tvaru a mají vynikající nutriční vlastnosti. Obsahují vysoká procenta esenciální mastných kyselin Omega 3 a 6, aminokyselin, vitamínů, minerálů a proteinů, o 30% více antioxidantů než je obsaženo v borůvkách a o 50% více kyseliny listové než je obsaženo v chřestu. Jejich konzumace je prospěšná pro všechny věkové kategorie!

 

Doporučené dávkování:

1-2x denně 1 polévkovou lžíci (15 až 30 g) ráno nalačno 20 minut před snídaní a večer 20 minut po posledním jídle. Aby se blahodárné účinky chia semínek projevily v plné síle, užívejte 1 měsíc, poté na 1 týden vysaďte a následně kůru opakujte.

 

  75 g balení obsahuje 5 denních dávek pro zdravou dospělou osobu

150 g balení obsahuje 10 denních dávek pro zdravou dospělou osobu

240 g balení obsahuje 16 denních dávek pro zdravou dospělou osobu

 

Způsob použití:

Polévkovou lžíci rozmíchejte ve sklenici vlažné vody, dochuťte medem nebo surovým cukrem Chancaca a citrónem. Nechte 20 minut odstát za občasného míchání a poté vypijte. Odstátou směs můžete přidávat do jogurtů, ovocných a smetanových krémů, koktejlů,...

Nezpracovávejte při teplotách vyšších než 42°C, jinak výrobek ztratí významnou část svých zdraví prospěšných účinků.

 

Skladování:

Skladujte uzavřené v temnu a suchu při teplotě do 25°C a mimo dosah dětí.

 

Složení:

100% sušená semena Chia negra (Salvia hispanica). Všechny důležité živiny jsou zachovány v nejvyšším možném množství a kvalitě.

 

Upozornění:

Doplněk stravy, nemá schválené léčivé účinky, nejedná se o lék, není určeno jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje žádná umělá barviva, ochucovadla ani konzervační látky. Výrobek nemá doložené alergické účinky.